Česká lékařská homeopatická společnost

Archiv rubriky: Homeopatie vs. pandemie

Prohlášení českých homeopatů k tzv. koronavirové krizi

 

My, homeopaté sdružení v platformě Homeopatie pomáhá, nabízíme pomoc při zvládání koronavirové krize v naší zemi.

Homeopatické léky jsou vysoce účinné nejen při samotném onemocnění koronavirem, ale i při léčbě úzkostí, strachů, depresí a jiných potíží, spojených se současnou celospolečenskou situací i s ekonomickou krizí.

Homeopatická léčba je šetrná, bez vedlejších účinků a ekologická.

Historicky se mnohokrát osvědčila při léčbě epidemií.https://www.clhs.cz/homeopatie-v-dobe-pandemie/

Homeopaté mohou nabídnout léčbu i prevenci.

Jsme součástí mezinárodní skupiny několika desítek zkušených homeopatů celého světa https://homeopathyhelpnow.com/, kteří již od počátku měli příležitost ošetřovat pacienty s onemocněním Covid19. To nám umožňuje čerpat z jejich bohatých zkušeností.

 

Můžete se na nás obrátit prostřednictvím kontaktního formuláře https://www.clhs.cz/formular-zadosti-o-konzultaci/

V těžkých případech je samozřejmě nezbytné vyhlednat odbornou pomoc lékaře.

Číst dále

Otevřený dopis dr. Rajana Sankarana

Překlad: Mgr. Lenka Ničková

Chtěl bych vám říci, že tento čas se podobá velkému vyrovnání. Infekce se chová stejně k princi i k chuďasovi. Tato myšlenka by nás měla všechny spojit a vyzvednout na vyšší úroveň fungování, na úroveň, která překračuje naše ego, která nechává za sebou veškeré pocity viny či výčitek, na úroveň, na které se všichni spojíme ve službě společnému cíli. Mnoho mých úctyhodných kolegů se na různých fórech podělili o své zkušenosti.

Číst dále

Kdo jsme

Platforma Homeopatie pomáhá je dobrovolné sdružení profesionálních homeopatů ČR. Je inspirována světovým hnutím homeopatů Homeopathyhelpnow.com a jejím cílem je nezištná pomoc všem občanům v nelehké době koronavirové krize. Jsme si vědomi léčebného potenciálu homeopatických léků a chceme jej nabídnout široké veřejnosti.

Uvítáme další homeopaty, kteří se budou chtít připojit, stejně jako dobrovolníky, kteří budou ochotni šířit myšlenku homeopatické pomoci mezi co největší počet obyvatel, případně pomohou s rozvozem léků.

Děkujeme  ČLHS za prostor na jejích stránkách a další podporu.

Homeopatie za posledních 200 let své existence jasně prokázala svoji účinnost při zvládání epidemií různých chorob a může výrazně pomoci i dnes (link).

Společně to zvládneme. Čtěte více zde

Ing. Petra Cihlářová

MUDr. Ladislav Fiala

MUDr. Kateřina Lucká

Mgr. Lenka Ničková

Jana Vohryzková, psychoterapeutka

MUDr. Ivan Vondřich

 

Číst dále

Homeopatie v době pandemie

Homeoprofylaxe – případy, studie, zkoušky

Fran Sheffield

Překlad: Mgr. Lenka Ničková

Jak to začalo…

Skutečnost, že homeopatie poskytuje možnost choroby nejen léčit, ale jim i předcházet, byla poprvé objevena v roce 1799 zakladatelem homeopatie, Samuelem Hahnemannem, během epidemie spály, kdy úspěšně použil odpovídající lék jak k léčbě, tak i k zastavení šíření choroby.

Číst dále

Co nás epidemie učí a jak s ní zacházet?

Naše moderní civilizace se příliš zahleděla sama do sebe a do svých vymožeností, až se jí podařilo přehlédnout, že není na světě sama, že nevznikla z ničeho, že je součástí mnohem většího celku. 

Číst dále