Česká lékařská homeopatická společnost

Letní škola homeopatie 2013

Česká lékařská homeopatická společnost, o.s. pořádá:

Letní školu homeopatie 2013

5. srpna – 9. srpna 2013

Místo konání: Hotel Jezerka, Ústupky 278, 538 07 Seč

Číst dále

Článek v Tempus medicorum

V dubnovém čísle časopisu Tempus medicorum vyšel článek, ve kterém byl uveden zcela tendenční a urážlivý výrok vůči homeopatii.

Přes reakce jednotlivců i organisací na toto vyjádření, rozhodl se výbor ČLHS nereagovat na toto prohlášení, považuje to za zbytečné. Tyto výroky nic nevypovídají o homeopatii jako takové, ale vypovídají o těch, kteří se k tomuto aktu propůjčili.

Číst dále

Syndrom vyhoření aneb kterak opět zvýšit svoji produktivitu

Syndrom vyhoření, strašák a noční můra všech řídících pracovníků, soukromých podnikatelů, businessmanů, a nejen jich. Každý, kdo dlouhodobě pracuje pod tlakem a ve stresu, je vystaven nebezpečí vyhoření. Projevy jsou u všech velmi podobné – ztráta chuti do práce, špatná koncentrace, pokles výkonnosti, bolesti hlavy, někdy doprovázené nevolností, zvracením, ale rozhodně velkou únavou a nechutí se pouštět do nových věcí, ztráta chuti do života, prostě energie došla, vyhořela a s ní odešel i zájem o práci, život, zábavu. Čím vyšší funkci dotyčný zastává, tím větší je na něj kladem nápor, tím více mu hrozí přepracování a posléze vyhoření.

Číst dále

Naši muži

Žijí mezi námi. Většinou se snaží vzbuzovat respekt a úctu. Celoživotně mezi sebou soupeří o hezčí samičku, straší whisky a víc peněz. Tedy machovská většina určitě ano. Ale i oni mají své dny a občas potřebují vyladit a jemnou péči homeopata. Dovolte, abych se s vámi podělila o příběhy tří z nich.

Číst dále

Labuť v homeopatii – Cygnus cygnus

Velice pečlivý proving léku Cygnus cygnus provedli v roce 2004 Jeremy a Camilla Sherr. Od té doby máme k dispozici další velký lék na hluboký smutek a zármutek. Měla jsem to štěstí, že jsem díky němu mohla pomoci třem úžasným ženám a ráda bych se s vámi podělila o tento nevšední a krásný zážitek, kterým pro mne uzdravení pacienta vždy je.

Číst dále

Železná lady aneb případ zachráněné dělohy

Na jaře 2011 vyhledala moji pomoc tehdy 52-letá žena. Trpěla silným a neustálým krvácením, které bylo již dvakrát zakončeno kyretáží. Její gynekolog navrhoval hysterektomii, což se jí ani trochu nezamlouvalo. Jeho slova „na co ten vak na děti potřebujete?“ jí zněla v uších dlouho po opuštění jeho ordinace. Uvědomila si, že tudy pro ni cesta nevede a začala hledat pomoc jinde. Na štěstí pro ni se obrátila na homeopatii, potažmo na mne.

Číst dále

Krátké novinky

Nové webové stránky spuštěny

Vážení členové ČLHS a příznivci homeopatie, s radostí vám oznamujeme, že jsme spustili novou vylepšenou verzi webových stránek ČLHS.

Všichni, co jsme se na nové verzi podíleli, věříme, že přispěje k oživení naší homeopatické společnosti.

Číst dále